Yenidoğan Bebeklerde Bilinmesi Gerekenler

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 14:20

Yenidoğan Bebeklerde Bilinmesi Gerekenler

Yenidoğan Bebeklerde Bilinmesi Gerekenler İsimli Makale Yazımız.

  • Bebeklerin Doğduktan Sonraki Görünümleri Sizleri Biraz Şaşırmanıza Neden Olabilir.

Bebeğiniz doğduğu andan itibaren kafa yapısı, sizin düşündüğünüzün aksine daha da küçük olabilir. Doğum esnasında dar bir doğum evresi geçirdiğinden esnek olan kafa yapısı farklı bir şekilde görülebilir. Eğer ki, bebeğinizin kafa yapısı kısmında yumurtaya benzer bir şekil görünüyorsa kaygılanmanıza gerek yok. Tahmini olarak bir kaç güne kadar hayalinizdeki şekle dönüşecektir.
  • 6 Hafta Kadarken Pek Gülümseme Olmayacaktır.

Bebekler, daha ilk doğduğu günden itibaren, dünyaya gelmelerinin etkisiyle endişeli ve korku içerisinde olurlar. Böylelikle ilk 6 hafta sizleri biraz uykunuzdan kaldırabilir ve düzensiz bir 6 hafta geçirmenizi sağlayabilirler. Lakin bu sadece 6 hafta içerisinde gerçekleşir. Bebeklerinize, bu süre içerisinde sürekli ilgi ve üzerine düşmenizde yarar vardır. Çünkü bu süre geçirildikten sonra bebeğinizin ebeveynleri ile bağı çok sık kuvvetlenecek ve etrafına bolca gülücükler saçmaya başlayacaklardır.

  • Bebeklerinizin Göbek Bağına Karşı Hassas Ve Dikkatli Olmanız Gerekir.

Bebeğinize banyo yaptırdığınız zaman, kesinlikle göbek bağlarına dışarıdan bir müdahale yapmayınız. Göbek bağlarında kirlenme gibi bir durum olmayacağı gibi yıkama ve su teması gibi bir durumda kesinlikle bulunulmaması gerekir. Bu durum, bebeğinize çok acı verebilir ve karın fıtığına sebep olabilir. Göbek bağında ıslanma görmeniz durumunda ise çok hafifçe dokunarak kurulamalısınız.

  • Bebeklerinizdeki Kafatası Kısımlarına Karşı Hassas Ve Güvenli Olmanız Gerekir.

Bebeğinizin doğumundan sonraki dönemlerinde sağlıklı bir doğumdan hemen sonra hassasiyet oluşturmanız gereken kısımlardan biridir kafatası. Doğumdan sonra bebeklerin kafatasları yumuşak olur ve korunaklı bir şekilde kavranmamıştır. Özellikle bebeğinizin giydirilmesi sırasında bu yumuşak bölgelere çok dikkat edilmesi önemlidir.

  • Bebeğiniz Doyduğu Zaman Sizlere İşaret Dilleriyle Belli Ederler.

Bebeklerin doğumundan itibaren sık beslenmeleri önemlidir. Bu beslenme süresince çok sık kaka ve idrar yapıyorsa ve günden güne biraz daha ağır oluyorsa düzenli beslendiğini anlayabilirsiniz. Bebeğinizin doyduktan sonra zorla yemek yedirmeniz karşılığında homurdanmaya ve sinirlenmeye başlar. Bu durumda doyduğunu da anlamış olacaksınız.

  • Bebekleriniz Kuru Bir Cilt Yapısına Sahip Olacaklardır.

Bebeğiniz doğduktan sonra pürüzsüz bir cilde sahip olurlar ve zamanla da ciltleri kuru olmaya başlar. Bu dönemlerde bebekleriniz için doktor veya eczacı tavsiyesine göre antialerjik nemlendiriciler kullanmanızda büyük fayda olacaktır.

Ayrıca Yenidoğan Bebek Bakımı İsimli Yazımıza da Gözatabilirsiniz.

Yenidoğan Bebeklerde Bilinmesi Gerekenler

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir