Yeni Doğan Bebeğin Banyosu Nasıl Yapılır
Bebek Banyosu

Yeni Doğan Bebeğin Banyosu Nasıl Yapılır

Yeni Doğan Bebeğin Banyosu Nasıl Yapılır

Yeni Doğan Bebeğin Banyosu Nasıl Yapılır Başlıklı Makale Yazımız.

Bebek sahibi olmak sinir bozucu (Şaka Tabi ki) ama büyülü bir deneyim olabilir.

Çocuğunuzla deneyimleyeceğiniz pek çok “ilk zaman” vardır; ilk bisiklet gezileri ve okuldaki ilk günlerden ilk gülümsemelere ve ilk kelimelere kadar. Çocuk sahibi olmak gerçekten inanılmaz ve onları yetiştirmek başlı başına büyüleyici bir macera olabilir.

Her iki ebeveyn için de oldukça endişe verici olabilecek belirli bir ilk sefer banyo zamanıdır. Bir bebeğe banyo yaptırmak stresli olabilir, özellikle de bebek banyo yapmaya yeni başlamışsa veya özellikle su konusunda endişeliyse. Yeni doğmuş bir bebeğe banyo zamanı ayarlarken sıcaklık, ruh hali ve güvenlik dahil dikkate almanız gereken pek çok unsur vardır.

Çoğu çocuk, ebeveynlerin bakış açısından ek bir stres katmanı olan banyo zamanı konusunda endişelenebilir. Özellikle yeni doğan bebekler, kucaklanmayı sevdikleri ve genellikle kontrol kaybı hissedebildikleri için banyo zamanını rahatsız edici bulabilirler. Soğuk su, alışılmadık dokular veya göz teması eksikliği gibi diğer faktörler de rahatsız edici olabilir.

Peki, yeni bebeğiniz için banyo sürecini nasıl kolaylaştırabilirsiniz?

Bugün bakacağımız şey bu. Neyse ki, banyo zamanını hem bebeğiniz hem de sizin için daha keyifli hale getirmenin birçok harika yolu var. Bu blog gönderisinde, banyo zamanı deneyiminizi iyileştirmek için sıcaklık ve rutinden göz temasına ve önerilen ürünlere kadar her şeyi kapsayan 8 harika yoldan bahsedeceğiz.

 

Bir rutin oluşturun

Bebeğinizle yapacağınız en önemli şeylerden biri banyo zamanıyla ilgili bir rutin oluşturmaktır. Bu kullanışlı makalede belirtildiği gibi, bebeğinizi sakinleştirmenin ve ne bekleyeceklerini bilmelerini sağlamanın harika bir yoludur. Bebeklerde banyo sırasında anksiyete genellikle bilinmeyenin korkusundan kaynaklanır, bu nedenle bir rutine sahip olmak hayati önem taşır.

Senin için de önemli. Banyoların yapılacağı belirli bir zamana sahip olmak, haftanızı daha etkili bir şekilde planlamanıza olanak tanır ve sizin açınızdan olası acele veya stresi azaltabilir.

Rahat, küçük bir bebek banyosu yapın

Yeni bebeğinizle banyo zamanını kolaylaştırmak için yapabileceğiniz başka bir şey de rahat ama kompakt bir bebek banyosu yapmaktır. Bebeğinizi belirli, sabit bir banyoda yıkamak, kendilerini güvende ve güvende hissetmelerini sağlamanın harika bir yoludur – ve aynı zamanda suda iken kendinizi güvende ve güvende hissetmenizi sağlar.

Bebek banyosu satın almaya nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, incelemeler ve kılavuzlar için İnternet’e bakmanızı öneririz. GiftWits’in “2020 Yılında Paranın Satın Alabileceği En İyi Bebek Küvetleri” hakkındaki bu kılavuzu, başlangıç ​​noktası olarak özellikle yararlıdır.

Bebeğinizin karnına sıcak bir bez koyun

Yeni doğan bebekler için temas ve kucaklaşma çok önemlidir ve bu, banyodayken yapılması zor olabilir. Bebeğinizi sakin ve mutlu tutmanın özellikle harika bir yolu, banyodayken karnına sıcak bir bez koymaktır. Mucizevi şekilde çalışır.

Küvet koltuklarına bakın

Yeni bir bebekle banyo zamanını kolaylaştırmanın bir başka harika yolu da küvet oturağı almaktır. Baby Gaga’nın bu harika çalışmasında önerildiği gibi küvet koltukları bebekleri desteklemeye ve onların rahat hissetmelerini sağlamaya yardımcı olur.

Çocuğunuz için bir tane satın alma peşindeyseniz, Amazon gibi bir web sitesine göz atmanızı öneririz. Orada, satın almadan önce kontrol edebileceğiniz yerleşik mağaza ve ürün incelemeleri olan çok sayıda uzman perakendeci var.

Yeni Doğan Bebeğin Banyosu Nasıl Yapılır

Göz teması kur

Bir bebeği stresli bir durumda sakin tutmanın etkili bir yöntemi, onlarla göz teması kurmaktır. Onlarla banyo yaparken yatıştırıcı ve mutlu bir tonda konuşun. Nazik hareketler kullanın ve kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak için bebeğinize gülümsemeye devam edin.

Suyun güzel bir sıcaklıkta olduğundan emin olun

Bebeğinizi banyo yaparken yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri, suyun doğru sıcaklıkta olduğundan emin olmaktır. Genel olarak konuşursak, bebeğin sıcak kalmasını sağlamak için rahat ve oda sıcaklığında olmalıdır.

Belli nedenlerden dolayı çok sıcak veya çok soğuk su kullanmaktan kaçının. Sıcaklıktan emin değilseniz, ikinci bir görüş için hanenizden başka bir kişiyi de kontrol ettirin.

Bebek dostu şampuan ve sabunu tercih edin

Bu bariz bir nokta gibi gelebilir, ancak şampuanınızın, sabunun ve diğer banyo ürünlerinizin bebekler için uygun olduğundan emin olmanız çok önemlidir. Bebeklerin cildi çok hassastır, bu nedenle banyo deneyiminizi daha keyifli hale getirmek için doğru ürünleri kullanmanız önemlidir.

Bebeğinizi normal banyonuzun içine koyun

Yeni bebekler için banyo zamanını kolaylaştırmanın son bir yolu da bebeği normal banyoya koymaktır. Bu, bebeklerin daha büyük banyoyu sakin ve bakımlı olmakla ilişkilendirmelerine ve yaşlandıkça bununla ilgili endişeleri gidermelerine yardımcı olur.

Yeni Doğan Bebeğin Banyosu Nasıl Yapılır

Sonuç olarak

Gördüğünüz gibi, banyo zamanının çetin bir sınav olması gerekmiyor. Yeni bir bebeğe banyo yaptırmak endişeli bir deneyim olabilir, ancak bunu mümkün olan her yerde bastırmaya çalışmak önemlidir. Bebekler, ebeveynlerinin endişeli olduğunu anlayabilir ve bunu kendi davranışlarına yansıtma eğilimindedir.

Bebeğinizle karşılıklı yarar sağlayan bir rutin oluşturmaya odaklanın ve sakin bir ortam yaratmaya çalışın. Bebek banyoları ve koltukları gibi ürünler, rahatlatıcı bebek şampuanları ve oyuncakları gibi çok yardımcı olabilir. Çocuğunuz büyüdükçe, neden banyo boyası gibi oyuncakları dahil etmiyorsunuz? Deneyimi ikiniz için de daha eğlenceli hale getirecek.

Yorum Yapabilirsiniz

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Devamı

Gizlilik Ve Çerez Politikası