Otizmin Erken Belirtileri Nelerdir

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 17:25

Otizmin Erken Belirtileri Nelerdir

Otizmin Erken Belirtileri Nelerdir İsimli Makale Yazımız.

Çocuğunuza ASD tanısı konmuşsa, çocuğunuzun bakımında sizinle ortak olabilecek bir otizm uzmanı bulmanız gerekir. Bu uzman bir nöropsikolog veya nöropsikiyatrist, klinik psikolog veya psikiyatrist veya gelişimsel bir çocuk doktoru olabilir. New York City’deki Çocuk Akıl Enstitüsünde otizm konusunda uzmanlaşmış bir çocuk nöropsikoloğu olan Ph.D.’den Michael Rosenthal, “Anahtar, çocukların spektrumdaki ihtiyaçlarını anlama konusunda özel bir eğitime sahip olmasıdır” diyor. Çocuk doktorunuz yönlendirme yapabilmelidir; Bölgenizde nitelikli bir uzman bulma konusunda yardım almak için ayrıca Otizm Konuşurken bulunan Otizm Müdahale Ekibi ile de iletişime geçebilirsiniz. Doğru terapisti bulduğunuzda, size bunun gibi görünecek


bir tedavi programı geliştirmek için sizinle ve çocuğunuzla birlikte çalışacaktır.

  • Uygun ilaçları düşünebilirsiniz.
  • İlaç tedavisi otizmi kendi başına düzeltemez, ancak bir çocuğun bazı problemleri olması durumunda faydalı olabilir.
  • İlaçlar ilişkili sorunun belirtilerini kontrol altına almaya yardımcı olduğunda, çocuğun ilerlemesinde sıklıkla büyük bir sıçrama görülür.
  • Çocuğunuz için alternatif bir terapi yapmak istiyorsanız, önce kalifiye bir doktora danışın.

Ebeveynler için, otizmin bilinen bir tedavi olmadan, yaşam boyu süren bir durum olduğunu anlamaları önemlidir. Ancak, iyi davranışsal terapi, özellikle mümkün olduğu kadar erken başladığında son derece etkilidir. 2013 yılında, Connecticut Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, Çocuk Psikolojisi ve Psikiyatri Dergisi’nde yayınlanan ASD’li bazı çocukların “en iyi sonuçları” elde edebileceğini gösteren bir dönüm noktası çalışması yazdı.

Ayrıca Çocuk Gelişimi Temelleri İsimli Makalemizi de İnceleyebilirsiniz.

Otizmin Erken Belirtileri Nelerdir

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir