Kolik Bebek Nedir Nasıl Geçer

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 14:21

Kolik Bebek Nedir Nasıl Geçer

Kolik Bebek Nedir Nasıl Geçer İsimli Makale Yazımız.

Kolik Bebek Nedir?

Ne yazık ki, bunun neden olduğu konusunda kesin bir açıklama yok. En sık olarak, kolik, basitçe çocuğun stimülasyona alışılmadık şekilde duyarlı olduğu veya sinir sistemini “kendi kendine konsola” geçiremediği veya düzenleyemediği anlamına gelir. (Olgunlaşmamış bir sinir sistemi olarak da bilinir.) Olgunlaştıkça, sürekli ağlama ile işaretlenmiş olan kendini konsolide etme kabiliyeti artacaktır. Olgunlaştıkça, sürekli ağlama ile işaretlenmiş olan kendini konsolide etme kabiliyeti artacaktır. Genel olarak bu “ağlayan ağlama” üç ila dört ay durur, ancak altı ay kadar sürebilir. Bazen emziren bebeklerde kolik, annenin diyetindeki yiyeceklere karşı duyarlılığın bir işaretidir. Rahatsızlığa ancak nadiren formülde süt proteinine duyarlılık neden olur. Kolik davranışı ayrıca fıtık veya bazı hastalıklar gibi tıbbi bir sorunu işaret edebilir.Öncelikle, elbette, ağlamanın tedavi gerektirebilecek ciddi bir tıbbi durumla ilgili olmadığından emin olmak için çocuk doktorunuza danışın. O zaman doktorunuza aşağıdakilerden hangisinin daha yararlı olacağını sorabilirsiniz.

  • Emziriyorsanız, süt ürünlerini, kafeini, soğanı, lahanayı ve diğer potansiyel olarak tahriş edici yiyecekleri kendi diyetinizden çıkarmayı deneyebilirsiniz.
  • Bebeğinize formül veriyorsanız, çocuk doktorunuzla bir protein hidrolizat formülü hakkında konuşun. Yiyecek duyarlılığı rahatsızlığa neden oluyorsa, kolik bebek bu değişikliklerden birkaç gün sonra kurtulması gerekir.
  • Bebeğinizi fazla rahatsız etmeyin, bu onu huzursuz edebilir. Genel olarak, bir beslenmenin başlangıcından bir sonrakinin başlangıcına kadar en az iki ila iki buçuk saat beklemeye çalışın.
  • Bebeğinizi yatıştırmak için bir bebek taşıyıcısında yürütün. Hareket ve vücut teması, rahatsızlığı devam etse bile, onu rahatlatacak.
  • Onu sallayın, yan odada bulunan elektrikli süpürgeyi çalıştırın veya çamaşır kurutma makinesini, vantilatörü veya beyaz gürültü makinesini duyabileceği bir yere koyun. Sabit ritmik hareket ve sakinleştirici bir ses uykuya dalmasına yardımcı olabilir. Bununla birlikte, çocuğunuzu asla yıkayıcı / kurutucunun üzerine yerleştirmediğinizden emin olun.
  • Bir emzik verin. Bazı emzirilen bebekler aktif olarak onu reddederken, diğerleri için anında rahatlama sağlayacaktır.
  • Bebeğinizi karnınızın üstüne dizlerinizden geçirin ve yavaşça sırtınızı ovun. Karnına yapılan baskı onu rahatlatmaya yardımcı olabilir.
  • Onu büyük ve ince bir battaniyeyle kundaklayın, böylece kendini güvende ve sıcak hissedebilir.

Ayrıca, Ağlayan Bir Bebek Nasıl Sakinleştirilir İsimli Yazımıza da Gözatabilirsiniz.

Kolik Bebek Nedir Nasıl Geçer

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir