Hamilelikte Parol Kullanımı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 01:45

Hamilelikte Parol Kullanımı

Hamilelikte Parol Kullanımı

Hamilelikte Parol Kullanımı Başlıklı Makale Yazımız.

Hamilelik dönemlerinde belirli ağrılardan ötürü ilaç kullanmaya yönelim olağan bir durumdur. İlaçlar, içerdiği kimyasallar gereği hamilelik dönemlerinde kullanılmaması ile ilgili olumsuz bir takım söylemlere şahit oluruz. Böylelikle, doktorlarımıza danışma ve iletişim kurma gibi bilgi edinme yöntemini kullanırız. Aksi halde davranılması durumunda ise hamilelik dönemleri gereği bebeğin bu kullanılan ilaçlardan ötürü zarar görmesi ihtimali bir hayli yüksek orandadır.

Ayrıca Diğer Yazımızı da İnceleyebilirsiniz Doğuma Giderken Çantada Olması Gerekenler

Bir Diğer Yazımız İse Bebeklerde Yeşil Kaka Makalesini Okuyabilirsiniz.

Hamilelikte Parol Kullanırsam Ne Olur?
Hamilelik süresi boyunca, annenin almış olduğu katı ve sıvı gıdalar ile bebeğin beslendiğini biliyoruz ve anne adayının alacağı ilacın da bebeği doğrudan etkilediğini biliyoruz. Bundan dolayıdır ki, doktorların geneli hamilelik dönemleri boyunca ilaç kullanılmaması gerektiği ile ilgili açıklamalarda bulunmaktadırlar. Ola ki, yüksek oranda bir ağrı meydana gelmesi gibi bir durumda, anne ve bebeğe zarar vermeyecek türden ağrı kesicilerin kullanılması gerekmektedir.
Toparlayacak olursak, doktorların büyük bir çoğunluğu hamilelik dönemleri süresince anne ve bebeğin etkilenmeyeceği iki tür ağrı kesici olduğunu belirtirler. Bunlar, parol ve minosettir.

Parol, içerisinde bulunan ve kimyasal olarak da bebeğe zarar vermeyecek türden bileşenlere sahip bir ağrı kesicidir. Bu yüzden hamileliğin başlangıcından sonuna dek parol kullanımı konusunda anne adayının rahatlıkla kullanılabileceğini, uzmanlar açıklamalarında belirtmektedir.

Hamilelikte Parol Ne Zaman Kullanılmalıdır?
1- Hamilelik dönemleri içerisinde, bebek anne karnında tutunmaya başlamaktadır ve bu süreçte de anne de vücut ağrıları gelişebilmektedir. Bu durumda ağrı kesici kullanılabilir.
2- Grip ve viral gibi enfeksiyon dönemlerinde; baş, boyun, eklemsel, kemikler, kas ve boğaz bölgelerinde bir takım ağrılar gelişebilmektedir. Bu ağrılar için de parol kullanılabilmektedir.
3- Anne adayına, cerrahi bir müdahale yapıldıktan sonra ağrılar oluşabilir ve ağrı kesici alması gerekiyor olabilir. Lakin hamile olan anne adayına cerrahi operasyon çok nadir bir durumdur ve genellikle de çok önemli bir durum gelişmediği sürece operasyon yapılmamaktadır.
4- Kronik olarak gerçekleşen, diş, midren ve bel ağrısına bağlı olarak ciddi oranda ağrı hissettiren durumlarda ağrı kesici alınabilmektedir.

 

Hamilelikte Parol Ne Kadar Kullanılmalı?
Anne adayının hamile olduğu dönemlerde, oluşan ağrı ve bu ağrıyı kesmek için günde 3 defa oranında parol alınması uygundur.
Emzirme Döneminde Parol Ve Ağrı Kesici Alabiliyor muyum?
Emzirme dönemi tıpkı hamilelik dönemi gibi süregelmektedir. Emzirme dönemlerinde de emzirme yöntemiyle annenin almış olduğu tüm besinler bebeğe süt olarak aktarılmaktadır. Tabi ki alınan ilaçlar konusunda dikkatli davranılmalıdır. Alınan besinler için de dikkatli olunmalıdır. Hamilelik dönemindeki gibi gelişen ağrılarınız dolayısıyla yine parol alınmasında bir sakınca olmamaktadır.

Ayrıca, Bebeklerde Kolik Belirtisi Başlıklı Makalemizi de Okuyabilirsiniz.

https://facebook.com/bebekoyuncaklari

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir