Ekonomik Bebek Ürünleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 11:07

Ekonomik Bebek Ürünleri

Ekonomik Bebek Ürünleri

Merhabalar. Bu yazımızda, bebek ürünlerinin ve türevlerinin, uygunluk yönünden ele almaya çalışacağız. Genel olarak sorulan sorular üzerinden gidersek aslında çok daha açıklayıcı bir anlatım yapmış oluruz. Genel anlamda aldığımız soruları ve nasıl cevapladığımız ile ilgili paylaşımları sizlere sunuyoruz.

1- Her bebek ürünü sağlıklı mıdır? Yani bunun ekonomik veya pahalı olması onun sağlıklı bir ürün olduğu anlamına mı geliyor?

Cevap: Hayır! Bebek ürünleri, özellikle çok uygun fiyatlı ithal ürünlerde, dış kısımlar göz alıcı şekillendirilerek farkında bile olmayacağınız bir biçimde kaliteli ürün olarak satılabiliyor. Fakat uygun fiyata ithal edilen üründen kar etmek adına, sizlere yüksek fiyatlar söylenerek kaliteli olduğu imajı da verilmektedir.

2- Peki kaliteli bir bebek ürününü nereden ve nasıl alabiliriz?

Cevap: Bunun için çok fazla soru veya cevap ikilemine ihtiyaç yoktur aslında. Dünyaca ünlü markaların bu anlamda ürettiği tüm ürünler bebek sağlığı göz ardı edilmeden ve tamamen hijyen ve sağlık koşullarında üretilen ürünler bütününe sahiptir. Bebeğinizin hayatındaki tek plastik oyuncakları olsun diyorsanız, besin sağladığı kap, biberon veya yemek kaplarını cam olacak şekilde belirleyebilirsiniz. Ekonomik olarak çok aşırı ve pahalı gelebilen ürünler için de, cam olan gereçler sağlık açısından tabi ki daha ön plandadır. Üstelik cam ürünlerin maliyetleri de çok ünlü markaların ürettiği ürünlerden daha da uygun fiyatlara gelmektedir.

3- Uygun fiyatlı ürün alırsak kesin bir şekilde bebeğimizin sağlığını tehlikeye mi atmış oluruz?

Cevap: Buna kesin ve net bir şey söylenemez. Nedeni ise, üretici firmanın bu anlamda ki amacı ve düşüncesi neyse durum aslında odur. Yani firmanın amacı uygun ve kaliteli ürün üretmek ise biz buna sağlıksız ürünler diyemeyiz. Fakat firmanın amacı ticaret ve pazar ise bu konuda çok yüksek ihtimal olmak kaydıyla iyi niyet aramak doğru olmaz.

Yukarıdaki sorular genel olarak en çok sorulan sorular olduğundan ilk etapta bu anlamda bir paylaşım yapmayı düşündük. İlerleyen zamanlarda, her gün olduğu gibi, her gün güncel olan blog bölümümüzden bizlerin yazılarını takip edebilirsiniz.

Ekonomik Bebek Ürünleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir