Doğuma Giderken Çantada Olması Gerekenler

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 12:18

Doğuma Giderken Çantada Olması Gerekenler

Doğuma Giderken Çantada Olması Gerekenler

Doğuma Giderken Çantada Olması Gerekenler Başlıklı Makale Yazımız.

Anne adayları, doğuma girecekleri zaman direkt olarak belli başlı araştırmalarını yapmaya başlarlar. Doğum çantası hazırlama hakkında ve nelerin olması gerektiği ile ilgili bilgileri sizlerle yazımızın devamında paylaşacağız.

Doğum zamanı geldiğinde, en çok yapılan hatalardan biri daha önce hazırlanmamış bir doğum çantasıdır. Peki neden hatalı bir durum bu? Çünkü, doğum zamanı geldiği vakitten itibaren bir koşuşturma heyecan ve eksikliklerin ardı arkası gelmemektedir. Bu yüzden doğum zamanı öncesi hazırlanacak olan çanta sizler için eksiklikler ve zaman kayıplarını önleyecektir. Ayrıca, doğum çantasının hamileliğin 7. ayında hazır olması gerekmektedir. Böylece doğumdan sonra sizin ve bebeğiniz için olan tüm ihtiyaçların yanı başınızda bulunması işinizi kolaylaştıracaktır.

Özellikle 7. ay meselesi önemlidir. Çünkü erken doğum ihtimalini de göz önünde bulundurursanız 7. ay ideal bir zamanlamadır.

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz üzere, doğum çantasının önemi, sizin ve bebeğinizin o an ki anlık ihtiyaçları için olması gerekenlerden oluşmaktadır.

https://facebook.com/bebekoyuncaklari

Doğum Çantası İçin Olması Gerekenlerin Listesi

Kıyafetler: Doğum sonrasında hastane yatışınızın olacağını bilmeniz gerekmektedir. Normal bir yatış halinde olan hastaya neler gerekiyorsa, aynı şekilde sizler için gerekli olacak şeyler aynılarıdır. Biz yine de olması gerekenleri belirtelim; terlik, pijama, iç çamaşırı ve gecelik. Ayrıca en önemli hususlardan ve olması gerekenlerden biri ise çoraplardır. Normalde çorap giymiyor olabilirsiniz lakin doğum anında ayakların üşüme olayı gerçekleştiği için doğum esnasında çorap giyilmektedir.

Emzirme Sütyeni: Doğumdan sonra bebeğinizin emzirilmesi için gerekli olan emzirme sütyeninin de hazır bulunması gerekmektedir.

Nevresim Takımları: Titizlik konusunda bazı kadınların endişeli durumları söz konusu olmaktadır. Normal şartlarda hastanelerdeki nevresim takımları tam takım olarak hazır bulunmaktadır fakat sizler de titizlik hassasiyetiniz varsa kendi nevresim takımlarınızı da hazırlayıp götürebilirsiniz.

Hususi Ürünler: Rutin hayatımızda kullanmış olduğumuz ürünleri de doğum çantasına ekleyebilirsiniz. Bunlar genellikle; havlu, diş fırçası, tarak, deodorant, şampuan, sabun, diş macunu gibi ürünlerdir.

Peçete Ürünleri: Sıklıkla kullanılacak olan peçete ve kağıt havlu ürünlerinden yanınızda bulunması önemlidir.

Ped: Yaklaşık 1 ay süre boyunca kanamalar olacağını unutmamalısınız. Bu yüzden çantanızda muhakkak bulundurmanız gerekmektedir. Doğum sonrası oluşabilecek kanama durumlarında ise tampon kesinlikle kullanılmamalı ve ped kullanılmalıdır.

Resmi Belge: Hastane kayıt ve işlemleri için kimliğinizin muhakkak yanınızda olması gerekmektedir. Bir de, hamilelik süreci boyunca yapılan ultrason ve tahlil sonuçlarının da yanınızda bulundurulması faydanıza olacaktır.

Kamera: İlk doğum veya sonraki doğumlar için o günü özel kılmak ve ölümsüzleştirmek isteyebilirsiniz.

Bebeğinizin İhtiyaçları İçin Olması Gerekenler

Kıyafet: eldiven, iç çamaşırı, çorap, zıbın, bere, eldiven, pamuklu giysi ve bere olmak üzere her birinden ikişer adet bulundurmanız önemlidir.

Çocuk Bezi: Bebeğiniz dünyaya geldikten sonra boşaltım sistemleri de çalışmaya başlar duruma gelecektir. Bu yüzden bebek bezi olmazsa olmazlardandır.

Taburcu olduktan sonra bebeğinizi hastaneden çıkarmak için battaniye ve bebek taşıma çantası da bulundurmalısınız.

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir