Bebeklerde Uyku Düzeni

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 03:07

Bebeklerde Uyku Düzeni

Bebeklerde Uyku Düzeni İsimli Makale Yazımız.
Bebeğinizi mutlu ve sağlıklı tutmanın bir yolu, ihtiyaç duyduğu tüm uykuyu aldığından emin olmaktır. Fakat (fıkırdayan bir ebeveynin onaylayacağı gibi), bu, yapılandan çok daha kolay söylenir.

Ona İzin Verin

Bebeğiniz yatmadan önce kendini yatıştırmayı öğrenirse, gece boyunca uyanırsa aynı şeyleri bekler. Bebeğinizi yatağına koyduğunuzda uyanık olduğundan emin olun, ancak uykuya dalıncaya kadar göğsünde bir el gibi teması sağlayın. Zamanla, kendinizi odaya girdiğinizde bebeğiniz başını sallayana kadar, kendinizi yavaşça uzaklaştırın. Bebeğinizi sürekli uykuya teşvik etmek, onu sürekli uykuya bağımlı hale getirmek gibi bir yanlışa da asla düşmemeniz gerekir. Bebekler, organik ve doğal bir yaşam dengesine sahiptirler. Zorla uyutmak veya uyutmaya çalışmak, ona karşı yapabileceğiniz en büyük kötülüklerden birisidir. Aynı durum, uyuyan bebeği uyandırmakla da doğrudan orantılıdır. Henüz uykusunu alamamış bir bebeğin, uyandırılması veya uyandırılmaya çalışılması da, aynı şekilde zorla uyutulmaya çalışması etkisi kadar olumsuz sonuçlar doğurabilir ve bu ihtimal her daim yüksektir.

Uyku İpuçlarını Tanıyın

Uyumaya hazır olduklarını fark ederseniz, bebeğinizi (ve siz) gereksiz yere ağlata bilirsiniz. Her gün farklı bir uykuya sahip olmak, sağlıklı bir uyku düzenine elverişli değildir ”diyor sağlık ziyaretçisi Philippa Forsyth. Daha sonra bir masaj, hikaye ya da ninniler izleyebilir ve düşük aydınlatılmış bir odada kucaklaşabilirsiniz. Bu rutini her gece tekrarlayın ve yakında uyku vakti geldiğini anlamaya başlayacaktır. Şaşkınsınız değil mi? Ve üstelik bebeğiniz sizinle yatağında rahatlayacağı bir şekilde olacağını da biliyorsun artık. Cazip, değil mi? Bebeğinizi yanınızda yatağa yatırmak, istemediğiniz kötü bir alışkanlıktır. diyor Dr. Wendy. Bunun yerine, bebek karyolasını, rahatlatıcı bir şarkı çalan müzikal bir mobil cihazla mümkün olduğunca rahat ve davetkar hale getirin. Bu şekilde güvenli ve kalıcı bir uyku alanı olduğunu görecek ve bileceklerdir.

Bebeklerde Uyku Düzeni
Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir