Bebeklerde Öksürük İçin Ne Yapmalı?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 17:53

Bebeklerde Öksürük İçin Ne Yapmalı?

Bebeklerde Öksürük İçin Ne Yapmalı İle İlgili Makale Yazımız.

Bebeklerde Öksürük Nasıl Geçer?

Başlığımızda da olduğu gibi bebeklerde öksürük için ne yapmalı? Nasıl iyileşmelerini sağlamalıyız ve bunun için nasıl bir yol izlemeliyiz?

Bebeklerde Öksürük Tedavisi

  • Burun tıkanıklığı mevcut ise, önce burun tıkanıklığının gidermesini sağlayabilirsiniz. Bebeğimin Burun Tıkanıklığını Nasıl Açabilirim isimli makalemize giderek gerekli yöntemleri edinebilirsiniz.
  • Bebeğiniz için bol miktar olmak koşulu ile ılık sıvılar tüketmesini sağlayabilirsiniz. Zararlı sıvı gruplarını kesinlikle denemeyiniz. Çözüm yerine daha da öksürüğünün ilerlemesine sebep olabilirsiniz.
  • Bebeğinizin oda sıcaklığı ortalama olarak 20-22 derecede tutulmalıdır.
  • Mümkün olduğunca, bebeğinizin bulunduru ortamın kuru olmamasına çok dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde, bebeğinizin öksürük sorunu devam edebilir.
  • Nem dengesini mutlaka sağlamalısınız.

Yukarıda saydığımız koşullar doğrultusunda, bebeklerinizin öksürük sorununu bu yöntemlerle çözebilirsiniz. Bebeğiniz için endişe ve karamsarlığa kapılmamanız da önem vardır. Panik anında, adrenalin durumunda öncelikle kendinizi sakinleştirmeniz (en zor kısım) konusunda fayda vardır. Yanlış bir hamle, yanlış bir yöntem bebeğinize hafif zararlar verebilir. Eğer ki bu yöntemlerin faydalı olmayacağı konusunda bir düşünceniz veya endişeniz var ise doktor kontrolü sağlayabilir veya ilaç ve şurup yöntemleriyle de iyileşmesi konusunda etkili olabilirsiniz. Bebeklerinizin bünyesi hassastır ve sağlık problemi yaşamaları durumunda kendinize telkin verin, ciddi bir durumda bile olsanız en yakın doktorunuza başvurarak sorunun çözümü için tedavi talebinde bulunabilirsiniz.

 

Etiketler:, ,

Bebeklerde Öksürük İçin Ne Yapmalı? için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. Glsm  yorumladı. 02:46 - 10 / 04 / 2019:

    4 aylık yeğenim var ve üç haftadır grip. Doktor kontrolünde verilen ilaçları kullanıyoruz, ancak öksürüğü geçmedi. Balgam sorunumuz da var ve balgamını dışarıya atamıyor. Onun küt küt ciğerden öksürdüğünü görürken insan üzülüyor. Yarın doktora götüreceğiz ve farklı bir doktor deneyeceğiz. Verdiğiniz bilgiler son derece doğru. Bu süreçte en büyük yardımcımız da pekmez oldu. Pekmezi zeytinyağı ile karıştırıp hafif ılıtarak 1 çay kaşığı verdiğimizde gün boyu rahat ediyor kuzucuk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir