Bebeklerde Grip Tedavisi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 21:30

Bebeklerde Grip Tedavisi

Bebeklerde Grip Tedavisi İsimli Makale Yazımız.

Bebeklerde Grip Tedavisi

Grip virüsü enfeksiyonu veya diğer solunum virüslerinin semptomlarını ayırt etmek zordur. Küçük çocuklar muhtemelen grip gibi tipik semptomlara sahip değildir. Bebeklerde klinik tablo ateşli veuyuşuk olabilir. Öksürük veya solunum yolu ile ilgili diğer belirtiler ve belirtiler olmayabilir.

Antiviral Tedavi

Antiviral uygulama kararı, temel olarak sorumlu doktorlar tarafından yapılan klinik değerlendirmelere ve tedavi endikasyonlarının değerlendirilmesine dayanmaktadır. Bu aşamada, antiviral tedavinin uygulanması gerekli olabilir ve doktorların tıp mesleğindeki kararı aşağıdaki durumlarda Antiviral tedavi, semptomların başlangıcından sonra ve tercihen ilk 48 saat içinde mümkün olan en kısa sürede başlatılmalıdır.

En İyi Tedavi

Grip semptomları için en iyi tedavi, çocuğun dinlenmeye ve bol miktarda sıvı almasına dikkat etmektir. Eğer hala sadece süt içiyorsa, onu emzirin ya da ona olabildiğince sık su verin. Katı yiyecekleri ve daha büyük ürünlere başlayan çocuklar için çorba ve meyve sularını tercih edin. Ateşi tedavi etmek için, çocuk doktorunuz tarafından belirtildiği şekilde antipiretik parasetamol şurubu uygulayın. Grip bir virüs değil, bakterilerin yol açtığı bir hastalıktır.

Tanıyı Doktor Uygular

Ancak, grip bronşit, zatürre gibi, paralel ve mikrobiyal enfeksiyon içinde gelişebilmektedir. Antibiyotik gerekebilir. Tanınız sadece çocuk doktorunuz tarafından yapılmalıdır. Uygun tedaviye kim karar verecek. Alerji ve mikropların direncin görülmesini artırırken antibiyotik profilaktik olarak uygulanması yararı vardır. Çocuk üç ila beş gün içinde daha iyi hissetmeye başlar kendini. Genellikle, ateş ilk önce azalır ve daha sonra iştah geri döner ve enerji artar. Ancak, belirtilerin bazıları birkaç gün hatta iki üç hafta boyunca kalabilir.

Bebeklerde Grip Tedavisi
Bebeklerde Grip Tedavisi
Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir