Bebeklerde Gaz Sancısı Nasıl Geçer

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 23:45

Bebeklerde Gaz Sancısı Nasıl Geçer

Bebeklerde Gaz Sancısı Nasıl Geçer

Bebeklerde Gaz Sancısı Nasıl Geçer Başlıklı Makale Yazımız.

Bebeğinizin Sindirim Sistemi

Bebeklerin bu kadar kısıtlanmamış küçük sevimlilikleri olması harika değil mi? Yetişkinler, toplum içinde geğirme veya gaz verme gibi kaba davranışlardan kaçınarak davranışlarına dikkat etmelidir, oysa bebekler doğal olarak serbest kalır. Kendilerine yardım edemezler ve yemek yemek en sevdikleri eğlencedir ve sindirim sistemleri yemeğe alışmaktadır.

Ağlamak dışında bu sesler, yeni doğan bebeğinizin erken yaşta çıkardığı birkaç sesten bazılarıdır ve size ne istediği hakkında çok şey söyler. Şaşırtıcı bir şekilde, tükürme eşit derecede açıklayıcı olabilir. Öyleyse geğirme bezinizi hazırlayın çünkü bebeğinizin çeşitli sindirim ihtiyaçlarını çözmek üzeresiniz.

Gazın Olası Sebepleri

Gaz İki Sebepten Oluşmaktadır

Kalın bağırsakta sindirilmemiş şekerleri parçalayan zararsız bakteriler ve ağlama ve beslenme sırasında havayı yutma.

Anne sütüyle beslenen bazı bebekler, anneleri brokoli, karnabahar, lahana, brüksel lahanası, fasulye ve soğan gibi gaz oluşturan sebzeler yediğinde aşırı gaz üretebilir. (Bu yiyecekleri yiyorsanız ve bebeğinizin gazlı olduğunu fark ederseniz, bunları diyetinizde sınırlandırmak isteyebilirsiniz.)

Bebekleri çok fazla meyve suyuyla beslemek ayrıca gaza, şişkinliğe, karın ağrısına ve ishale neden olabilir.

Bebeğimin gaz ağrısını hafifletebilir miyim?

Bebeklerde Gaz Çıkarma

Ağlamadan önce onu besleyerek gazı önlemeye yardımcı olabilirsiniz; bu, artık yemek için bekleyemeyecek kadar aç olduğunun bir işaretidir. Onu beslediğinizde yavaşça  adım atın, çünkü hızlı besleme hava alımını artırır. Emziriyorsanız ve sütünüz hızlı bir şekilde geliyorsa, bebeğinizi bir an için uzaklaştırmanız ve akışı yönetebilmesi için süt akışının yavaşlamasına izin vermeniz gerekebilir. Şişe de besliyorsanız, çok büyük veya çok küçük olmadığından emin olmak için meme açıklığını kontrol edin. Biberonla beslenen bebekler, özellikle biberonun meme ucu sütle dolu olmadığında genellikle daha fazla hava yutarlar.

Ancak, çabalarınıza rağmen bebeğiniz rahatsız görünüyorsa, telaşının nedeni gaz olabilir. Bebeğiniz sırtüstü yatarken, saat yönünde hareket ederek nazikçe masaj yaparak hapsolmuş gaz hareketine yardımcı olabilirsiniz. Ya da “gaz tutma” veya “kolik tutma” olarak bilinen yüzüstü pozisyonda bebeğinizi kolunuzun üzerinde güvenli bir şekilde tutun. Hâlâ rahatlamıyor mu? Çocuk doktorunuza, Bebeklerin Mylicon Damlaları olarak satılan ve gazı bağırsaklardan geçirmeye yardımcı olabilecek, reçetesiz satılan gaz önleyici ilaç simetikonunu denemesini sorun.

Bebeklerde Gaz Çıkarma

https://facebook.com/bebekoyuncaklari

https://bebekoyuncaklari.com.tr/magaza

Etiketler:, , ,

Bebeklerde Gaz Sancısı Nasıl Geçer için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. sarıgül  yorumladı. 10:59 - 01 / 02 / 2021:

    bilgilendirici nitelikte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir