Bebeklerde Diş Bakımı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 02:38

Bebeklerde Diş Bakımı

Bebeklerde Diş Bakımı İsimi Makalemiz.

Artık bebeğinizin dişleri yoldayken, onlara bakmaya başlama zamanı geldi. Bu set sadece kısa bir süre için olsa bile, onların sağlığı bebeğinizin diş etleri ve gelecekteki kalıcı dişler için önemlidir. Bebeğinizin yeni dişlerinin en iyi bakımı aldığından emin olun. İşte bazı pratik ipuçları.

Bebeğin Dişleri Gelmeden Başlayın

Çocuğunuzun ağzını, dişleri içeri girmeden önce temizlemeye başlayın. Her beslendikten sonra dişeti nemli, ıslak bir bezle veya parmağınızın etrafına sarılı nemlendirilmiş bir gazlı bezle silin. Aşırı yiyecekleri ovmak için kullanmak üzere yüksük benzeri yumuşak kauçuk aletler de (işaret parmağınızın üzerine yerleştirilir) satın alabilirsiniz.

Onlara Doğru Bakım Yapın

Dişler devreye girdiğinde, hemen onlara bakmaya başlayın. Birçok ebeveyn, bebek dişlerinin önemli olmadığını çünkü sonunda kalıcı olanların yerini aldığını düşünüyor. Fakat bu ilk dişler kalıcı olanların aralığını korur ve bebeğin çiğnemesine ve konuşmasına yardımcı olur. Düzgün bakılmadıkları takdirde diş çürümesine neden olarak diş eti iltihabı olarak adlandırılan diş eti iltihabına neden olabilirler.

Boşluklardan Kaçının

Bebek dişlerindeki boşlukların ilk belirtileri renk kaybı ve küçük çukurlardır. Bebeğinizi bir şişe sütle (ya da daha kötüsü, suyu) yatağa sokmak, boşluklara neden olmakla meşhurdur. Bebeğinizi uzun süre boyunca bir şişe ile bırakmayın, özellikle beslenmediğini fark ederseniz.

2 Yaşındayken Diş Macunu Ve Fırça İle Tanıştırın

Bebeğin dişleri büyüdüğünde, fırçalamaya başlama zamanı! Küçük bir florürlü diş macunu sürün (bir pirinç tanesi büyüklüğünde) ve günde iki kez fırçalayın.

Bebeğin Florür Alımını Düzenleyin

Bebeğiniz florürlü bir diş macunu kullanmasa da, diş çürümesini önlemek için yeterli miktarda florür almalıdır. Çoğu ortak su kaynağı, bu yararlı amaç için kullanılır. Fluorid takviyeleri hakkında, doktorunuza danışın.

Bir Diş Sınavı Planlayın

Amerikan Dişhekimliği Birliği ve Amerikan Pediatri Akademisi, Bebeğin ilk diş muayenesini 1 yaşında veya ilk dişinin ortaya çıkmasını tavsiye eder. Bu ilk inci beyazı setine iyi bakarsanız, gelecek yıllar boyunca iyi diş alışkanlıkları kurabilirsiniz.

Bebeklerde Diş Bakımı
Etiketler:

Bebeklerde Diş Bakımı için yapılan yorumlar : 2 Yorum yapıldı


  1. seçil  yorumladı. 05:56 - 10 / 03 / 2019:

    bence güzel bir paylaşım 🙂

  2. sibel  yorumladı. 06:05 - 10 / 03 / 2019:

    diş bakımı bebeklerde hassas olan bir olay çok dikkat etmeli gerçekten.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir