Bebeklerde Burun Tıkanıklığına Bitkisel Çözüm

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 22:47

Bebeklerde Burun Tıkanıklığına Bitkisel Çözüm

Bebeklerde Burun Tıkanıklığına Bitkisel Çözüm İsimli Makale Yazımız.

Bebeklerde Burun Tıkanıklığına Bitkisel Çözüm

Bebeklerin sıkça yaşadığı sorunlardan bir tanesi burun tıkanıklığıdır. Bu durum kısa sürede çözümü mümkün olan bir sorun olmasına rağmen, solunum güçlüğü oluşumu bebeklerin özellikle uyku sırasında sıkıntı yaşamasına neden olur. Burun tıkanıklığı yaşayan bebekler için bitkisel çözüm önerileri bulunmaktadır. Ancak bu öneriler tıkanıklığın veya nefes alıp vermenin seviyesine göre uygulanmalıdır. Aşırı tıkanıklığın bulunması ve hırıltılı nefes alıp verme durumunda mutlaka doktora başvurulmalıdır.

Tuzlu Su Uygulaması

Bebeklerde bulunan burun tıkanıklığı, mukus birikimine bağlı olan bir tıkanıklıksa, burnun her iki gözeneğine de tuzlu su damlatılmalıdır. Mukus birikintisi olup olmadığının anlaşılması için burnun içi kontrol edilmelidir. Burnun dışında şişlik oluşmuş olması veya burnun iç kısmında sarı veya beyaz parçalar bulunması durumunda da tuzlu su kullanımı yararlıdır. Tuzlu su uygulaması sonrasında bebeğin burnunun içi pamuk ile temizlenmelidir. Hafif boyutta olan bir tıkanıklık tuzlu su yöntemi uygulandığında mutlaka açılacaktır.

Buhar Uygulaması

Buhar uygulama yöntemi de bebeklerde oluşan burun tıkanıklığını gidermektedir. Ancak buhar yöntemi altı aydan küçük olan bebeklerde sıkıntı yaratabilir. Banyonuzu yoğun olarak buharlaştırarak ve bebeğinizi dik bir şekilde tutarak beş dakika buharlı banyoda oturabilirsiniz. Buhar uygulama yöntemi bebeklerdeki burun tıkanıklığını hemen geçirecektir. Ancak uygulamadan sonra bebeğinize şapka giydirip, sıcak tutmanız gerekmektedir. Bebeğiniz oda sıcaklığına alıştığında, burnundaki mukuslar da yavaş yavaş akmaya başlayacaktır.

Bebeklerde Burun Tıkanıklığına Bitkisel Çözüm

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir