Bebeklerde Burun Akıntısına Ne İyi Gelir

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 22:31

Bebeklerde Burun Akıntısına Ne İyi Gelir

Bebeklerde Burun Akıntısına Ne İyi Gelir İsimli Makale Yazımız.

Bebeklerde Burun Akıntısına Ne İyi Gelir?

Bebeklerde burun akıntısı sıklıkla görülen ve çok olağan durumlardan birisidir. Burun akıntısının tedavisinde öncelikle ebeveynler sabırlı olmalı ve bunun çocuklarda sıklıkla görülebilecek bir durum olduğunu düşünerek endişeye kapılmaktan kaçınmalıdır. Burun akıntısı çocuklarda ve bebeklerde sıklıkla görülmesinin yanında birçok farklı duruma işaret edebilmektedir. Öncelikle burnun mukus ile dolması ve sonra akması ile oluşan durumda mukus beyazdan yeşile farklı renk tonlarında olabilir.

Genellikle soğuk algınlığı ve grip ile oluşan burun tıkanıklığını izleyen burun akıntısı kimi zaman gerçekleşmeyebilir. Aynı zamanda hassas bir bünyeye sahip olan çocuklarda alerji sonrası da burun akıntısı olabileceği gibi sadece bebeğin ağlaması da burun akıntısına sebep olacaktır.

Bebeklerde Burun Akıntısı Nelere Sebep Olur?

Bebeklerde burun akıntısı bebeğin öfkelenmesine, uyku ve iştah bozukluğuna, bebeğin midesinde rahatsızlıklara, huysuzluğa, ateşe ve öksürüğe de sebep olabilmektedir. Burun akıntısı kısa bir sürede geçebileceği gibi bir kaç günde sürebilir. Bebeklerde burun akıntısında hemen tedaviye ilaçla başlamak yerine denenebilecek farklı yöntemlerde bulunmaktadır.

Bebeklerde Burun Akıntısı Tedavisi

Bebeklerde burun akıntısını tedavi etmek için yapılabilecek farklı bir kaç metot bulunmaktadır. Bunlardan ilki anne sütüdür. Anne sütü boğazı yumuşatır, öksürüğü engeller ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek burun akıntısını giderir. Aynı zamanda denenebilecek diğer yol ılık su ile tuz karışımıdır. Buruna çekilen ılık su ve tuz karışımı genzi ve burnu temizleyerek bebeğin rahat nefes almasını sağlayacaktır.

Bebeklerde Burun Akıntısına Ne İyi Gelir

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir