Bebeklerde Alerji

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 02:34

Bebeklerde Alerji

Bebeklerde Alerji Ve Tedavisi İsimli Makale Yazımız.

“Alerjiler bir alerjene karşı kümülatif bir maruziyet sonrasında gelişir,” diye açıklıyor Anne Fairran, Virginia’da bir çocuk alerjisti olan Anne Miranowski ve “Bir bebek dışarıda ağaç polenlerine, çimenlere veya ragweedlere karşı bir tepki geliştirmek için yeterince zaman harcamaz.” Bununla birlikte, bebeğin ilk yılında gıda ve iç ortamdaki çevresel iritanlara karşı alerjik reaksiyonlar ortaya çıkabilir ve kırmızı gözler, hapşırma, koklama veya egzama gibi semptomları tetikleyebilir. Siz veya eşinizin alerjisi varsa, bebeğiniz risk altındadır. Ancak alerjisi tamamen farklı olabilir; Eğer polen alerjiniz varsa, çocuğunuz kedilere tepki verebilir. Bazı uzmanlar, süper temiz, ultra hijyenik yaşam tarzımızın bir rol oynadığını düşünüyor. Bebeğinizin parlayan, kusursuz ten rengi nereye gitti? Alnında, yanaklarında, ön kollarında, bacaklarında, kafa derisinde veya boynunda, kırmızı kuru bir leke görürseniz, muhtemelen egzamadır. Bu cilt reaksiyonu bazen bir alerjinin ilk belirtisidir. Egzama kaşıntılı olduğundan, küçük bebeğiniz gece boyunca uyanmak için uyanabilir ve gün boyunca fazladan yorulabilir. Ama endişelenmeyin. Egzama çok yaygındır ve 5 çocuktan 1’inde mutlaka vardır, yaşla birlikte daha az şiddetlidir.

Nasıl Önlenebilir: Tatlı kokulu bebeğinizi şaşırtmayı sevebilirsiniz, ancak banyo, cilt ve hatta çamaşır için parfümlü ürünler hassas cildi kötüleştirebilir ve egzamaya neden olabilir. Bu yüzden hızlı bir düzeltme için koku içermeyen ürünlere geçin.

Nasıl Tedavi Edilir: Dr. Miranowski, basit bir günlük banyo rejiminin birçok hafif vakayı temizlediğini söylemiştir. “Yıllar önce, insanlar egzamaya sahip bir bebeği sık sık yıkamamanız gerektiğini düşünüyordu çünkü cildi kurutuyordu,” diyor. “Ama bu doğru değil. Su kuru cilde nem kazandırır.” Bu yüzden günlük rutini tavsiye ediyor. Çocuğunuzu hafif, kokusuz bir temizleyici ile yıkadıktan sonra, cildini kurulayın ve nemlendiriciyi uygulayın. Merhemler kremli formüller bu konuda en iyisidir. Her ikisi de daha fazla alkol içeren ve kuruyan losyondan daha iyidir.

Bebeklerde Alerji
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir