Bebekler Ne Zaman Yürümeye Başlar

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 03:42

Bebekler Ne Zaman Yürümeye Başlar

Bebekler Ne Zaman Yürümeye Başlar

Bebekler Ne Zaman Yürümeye Başlar Başlıklı Makale Yazımız.

Küçük çocuğunuz sürünüyor ve dolaşıyorsa, ilk adımlarını ne zaman atacağını merak edebilirsiniz. Burada uzmanlar yürüme aşamalarını ayırıyor ve çoğu bebeğin ne zaman iki ayak üzerinde hareket etmeye başladığını açıklıyorlar.

Bir çocuğun ilk yılı kilometre taşlarıyla doludur, ancak en çok beklenen yıl yürüyüş olabilir. Kendi başına dolaşmak, çocuğunuzun dünyayı yepyeni bir şekilde etkileşime girmesine ve keşfetmesine olanak tanır. Her türden yeni olasılığı açar. Bebeklerin ne zaman yürümeye başladığını ve dönüm noktasının fiziksel gelişimini nasıl etkilediğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Yürüme Aşamaları

Bağımsız olarak yürümeye başlamak için, bebeklerin önce diğer gelişimsel kilometre taşlarında ustalaşmaları gerekir. İşte hızlı bir zaman çizelgesi:

Oturmak: Yaklaşık 6 aylıkken, bebeğiniz dik durmak için gövdesindeki kasları nasıl kullanacağına dair bulmacayı çözmeye başlar.

Yürüme: Yürüme bulmacasının son parçası, bir ayağınızı dengede tutarken diğer ayağınızla nasıl kalkacağınızı öğrenmektir!

Bebekler Genellikle Ne Zaman Yürür?

Her bebek farklı bir zamanda yürüme kilometre taşına ulaşır. Bununla birlikte, bebeğiniz muhtemelen ilk adımlarını 9 ila 15 ay arasında atacaktır.

Bebeklerin Ayakkabıya Ne Zaman İhtiyacı Var?

Bebekler ayakkabı giymezlerse daha kolay yürümeyi öğrenirler çünkü çıplak ayaklar yerle doğrudan temasa izin verir. Tabii ki dışarı çıktığınızda bebeğinizin biraz ayakkabıya ihtiyacı vardır. Esnek tabanlı bir çift alınız ve ayakkabıyı ikiye katlayabilmelisiniz.

Facebook Sayfamız: https://facebook.com/bebekoyuncaklari

Alışveriş Sayfamız: https://bebekoyuncaklari.com.tr/magaza

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir