Bebek Uyku Getirme Yöntemleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:39

Bebek Uyku Getirme Yöntemleri

Bebek Uyku Getirme Yöntemleri

Bebek Uyku Getirme Yöntemleri Başlıklı Makale Yazımız.

Bebeğinizin gece boyunca uyumasını mı istiyorsunuz? Beş popüler uyku eğitimi yöntemi hakkında bilgi edinin ve gerçek hayattaki ebeveynlerden bazı yararlı tavsiyeler alın.

Erken ebeveynlik, uykusuzluk ve yirmi dört saat yenidoğan bakımı ile boğuşmakla geçer. Yine de bu aşama sonsuza kadar sürmez ve bebekler genellikle 6 aylık olduklarında geceleri erteleyebilirler. Anahtar, aileniz için işe yarayan bir uyku eğitimi yöntemi bulmak ve bunu tutarlı bir şekilde uygulamaktır. Uyku treni için beş farklı yol hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin, diğer ebeveynlerden de ipuçları alın.

5 Popüler Uyku Eğitimi Yöntemleri

Aileniz için en iyi uyku eğitimi yöntemi kişisel tercihinize bağlıdır, bu yüzden bir tane seçmeden önce araştırmanızı yapın. İşte en popüler seçeneklerden beşi.

Solma Yöntemi: Soluk uyku eğitimi yöntemiyle, ebeveynler bebeklerinin uykuya dalmasına yardımcı olmak için yatıştırıcı tekniklere güvenirler. Bunlar arasında beslenme, sallanma, sarılma, kitap okuma veya ninniler söylenebilir. Bebeğiniz büyüdükçe, doğal olarak daha az muhtaç hale gelecek ve gece rutininin yavaşça “kaybolmasına” izin verecektir. Solma, yumuşak bir uyku eğitimi yöntemi olarak kabul edilir.

Pick-Up / Put-Down Yöntemi: Bu ağlamayan bir uyku eğitim yöntemidir. Bebeğinizi ne zaman ağlasa kucaklayın ve yatıştırdıktan sonra yerine koyun. Ufaklık uyuyana kadar bu adımları tekrarlayın.

Sandalye Yöntemi: Bu uyku eğitimi yöntemine başlamak için, Anne veya Baba Bebek uyuyana kadar beşiğin yanındaki bir sandalyeye oturur. Ağlamayı veya huzursuzluğu yatıştırmak için yatıştırıcı teknikler kullanmazlar. Her gece sandalyeyi daha da uzaklaştırırlar ve sonunda odayı tamamen terk ederler.

Cry It Out Yöntemi: Yatma vakti rutinini tamamladıktan sonra ebeveynler kreşten ayrılır. Gece boyunca bebeğin ağlamalarına yanıt vermezler ve yardım almadan uykuya dalmalarına izin verirler.

Ferber Yöntemi: Ebeveynler, bebeklerinin ağlamalarına, her gece kademeli olarak artan belirli zaman aralıklarında yanıt verir. Sonunda, bebek “Ferberizasyon” yoluyla kendi kendine yatıştırmayı ve bağımsız olarak uykuya dalmayı öğrenecektir.

Hangi uyku eğitimi yöntemini seçerseniz seçin, diğer ebeveynlerden tavsiye almak süreci kolaylaştırabilir. Gerçek hayattaki anneler ve babalar, uyku zamanı rutinleri, yatıştırıcı müzik ve gece hemşireliğine kadar, bebekleri uyku eğitimi için en iyi ipuçlarını sizlerle paylaşmasını sağlayabilirsiniz.

https://facebook.com/bebekoyuncaklari

https://bebekoyuncaklari.com.tr/magaza

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir