Bebek Ne Zaman Yürümeye Başlar
Bebek Sağlığı

Bebek Ne Zaman Yürümeye Başlar

Bebek Ne Zaman Yürümeye Başlar

Bebek Ne Zaman Yürümeye Başlar İsimli Makale Yazımız

Her anne, bebeğinin bir an evvel konuşmaya ve yürümeye başlamasını hayal ediyor. Ancak, annelere önerimiz bebeğin tamamen anneye fukara olduğu, kasvetlerini dile getiremediği ve yürüyemediği zamanların da kıymetini öğrenmeleri ve tadını çıkarmaları yönünde. Öyle ki bebek gelişimi harikulade bir denge içinde devam eden bir süreç.  Yeniden de bebeğinin ne zaman yürümeye başlayacağını merak eden anneler için bazı bilgileri altta paylaşıyoruz.

– İlk öğrenilmesi gereken husus, hiçbir bebeğin yürümeye başlama yarıyılının aynı olmadığı. Tamamen bebeğin kaba motor hareketlerinin gelişimine bağlı olan bu süreç, genel olarak 12 ila 18 aylık yarıyılda büyüyor.
– Bebeğin gelişiminin anne tarafından iyi takip edilmesi ehemmiyetli. Ayağa kalkmaya başlayan bebek, adım atmaya çalıştıkça onu cesaretlendiren anne, bu sürecin sıhhatli bir şekilde bitirilmesini de sağlayabiliyor.
– Bebeklerde yürüme birden olan bir süreç değil. Kimi bebekler emekledikten sonra yürüme evresine geçerken, bazı bebeklerden emeklemeden doğrudan yürümeye çalışabiliyorlar.
– Fazla gözetmecilik bebeğin yürümesini de geciktirebiliyor. Annenin bebeğini cesaretlendirirken de hasar görmemesi için onu gözetmesi, ancak bu ikisi arasında da iyi bir denge yakalatması ehemmiyetli.

Bebeğinizin Ayak Tırnaklarını Kumpaslı Kesmelisiniz
Bebeğiniz yürümeye başladığında, bir bakıma hürlüğünü de duyuru ediyor. Bunun için hem konut içinde hem de bebeğinizin bakımı mevzusunda bazı tedbirler almanız ehemmiyetli. Şahsi bakım mevzusunda ise bebeğinizin ayak tırnaklarını kumpaslı olarak kesmeniz gerekiyor. Yürümenin ilk yarıyıllarında bebek sık sık tökezliyor, ayağını bir yerlere kazayla vurabiliyor. Darbe alan ayak tırnağı kırabileceği ve bu da bebekte büyük bir acıya, ardından da travmaya dönüşebileceği için kumpaslı tırnak bakımı ehemmiyet talep ediyor.
Özel Tırnak Makasları İşinizi Bir Hayli Basitleştirir
Bebeğin ayak tırnaklarını kesmek için bebeklerin gereksinimleri güzergahında planlanan tırnak makaslarını kullanmak olası. Bebeğin küçük ayaklarına uygun şekilde minik boyda üretilen bu cins bebek tırnak makasları kavisli ağzı ve yuvarlatılmış kenarlarıyla netlikle bebeğe hasar vermez.

Related posts

Bebeklerde Öksürük Ve Hırıltıya Ne İyi Gelir

admin

Bebeklerde Besin Alerjisi Belirtileri

admin

Bebeklerde Bağırsak Enfeksiyonu Nasıl Geçer

admin

Yorum Yapabilirsiniz

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Devamı

Gizlilik Ve Çerez Politikası