Bebeğin Organları Kaçıncı Haftada Tamamlanır

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 01:37

Bebeğin Organları Kaçıncı Haftada Tamamlanır İsimli Makale Yazımız.

Bebeğin Organları Kaçıncı Haftada Tamamlanır

Dünyanın en güzel duygusu anne olmaktır. Ancak biraz zorlu ve heyecanlı geçen hamilelik süreci anne adaylarını da meraklandırmaktadır. Anne adayı bebeğini hissettiği andan itibaren tatlı bir beklemede ortaya çıkar. Bebekler 9 aylık süreçte her hafta büyürken, organların oluşmaya başladığı hafta sürekli araştırılmaktadır.

Anne Karnındaki Bebeğin Organlarının Gelişimi

Anne karnına düşen bir embriyo hafta hafta gelişerek insan görünümünü alır. Bu süre zarfında anne adayı yedikleriyle onu düzenli şekilde besler. Anne karnındaki bebeklerin organları oluşmaya başladıktan sonra görme, duyma ve koku alma duyuları da beraberinde gelişir. Anne karnındaki bebeğin kalbi 22. Günde büyük bir heyecanla atar. Anneler bu kalp atışlarını 5-6 hafta arasında duymaktadır.

Genel olarak diğer organlarda 5-6 haftadan itibaren oluşmaya başlar ve doğana kadar gelişme sürecini tamamlar. Anne adaylarının tek korkusu bebeklerinin tüm organlarının sağlıklı oluşması ve çalışmasını bekler. Anne karnındaki bebeklerin ilk haftalarda uzuvları da yavaş yavaş belirmeye başlar. 42.haftanın sonunda sağlıklı bir bebeğin tüm organları oluşmuştur.

Benzer konumuzdaki yazımız olan Anne Karnındaki Bebeğin Organ Gelişimi Ne Zaman Tamamlanır isimli makalemize de buradan ulaşabilirsiniz.

Bebeğin Organları Kaçıncı Haftada Tamamlanır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir