Bebeğimin Burnu Tıkalı Nasıl Açabilirim?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 17:30

Bebeğimin Burnu Tıkalı Nasıl Açabilirim?

Bebeğimin Burnu Tıkalı Nasıl Açabilirim? İsimli Makale Yazımız.

Bebeğinizin direnci mi düştü? Veya nefes alırken ağlıyor veya sinirleniyor mu? Nefes alışverişlerinde huzursuzluk mu var? O zaman çok yüksek bir ihtimal ile bebeğinizin burnu tıkalı.

Bebekler, ilk 6 ay burunlarından nefes almaya başlarlar. Bu doğrultuda da sık bir şekilde burunlarında tıkanıklık, nefes darlığı ve nefes alamamaktan dolayı huzursuzluklar başlar. Doktorların en yoğun şikayet ve başvuru konusu olan bebek burun tıkanıklığı, evinizde de çözüme kavuşturabileceğiniz bir takım yöntemlerle mevcuttur.

Bebek Burun Tıkanlıklığına Çözüm:

  • Öncelikle tuzlu su hazırlama imkanınız varsa, hazırladığınız bu suyu bebeğinizin burnuna damlatabilirsiniz,.
  • Bebeğinizin hastalığı esnasında, burnunda ciddi bir şekilde tıkanlıklık mevcut ise belli aralıklar olmak koşulu ile aspiratör kullanabilirsiniz,
  • Bebeğiniz için üşüme gibi bir endişe tanşıyorsanız, odasını çok fazla ısıtmak yerine 20-22 derece bandında tutabilirsiniz,
  • Bebeğiniz için nemli ortam koşulları belirleyin ve orada kalmasını sağlayabilirsiniz.

Yukarıdakilere ek olarak bebeğinizin C vitaminini eksik etmemenizde büyük önem var. Gerek dış koşullar, gerek vücut sağlık koşulları baz alındığın da, vitamin eksikliği dışarıdan gelecek olan tehlikelere karşı bir kalkan görevi üstlenmektedir. Tüm bebekler için uygulanması basit olan bu yöntem için sizler de fayda sağlayabilirsiniz. İleri bir husus doğrultusunda da, mutlaka doktorunuza başvurmanızda fayda vardır. Belirttiğimiz yöntem, sadece hafif ve minik pansuman ile gerçekleştirebileceğiniz durumlar için geçerlidir. Tıbbi sebebiyeti yüksek olan durumlarda da, belirttiğimiz gibi doktorunuza görünmekte fayda olacaktır.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir