Anne Karnındaki Bebeğin Hareket Etmesi İçin Ne Yapılmalı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:00

Anne Karnındaki Bebeğin Hareket Etmesi İçin Ne Yapılmalı

Anne Karnındaki Bebeğin Hareket Etmesi İçin Ne Yapılmalı İsimli Makale Yazımız.

Anne Karnındaki Bebeğin Hareket Etmesi İçin Ne Yapılmalı

Hamilelikte bebek hareketleri, bebeğin gelişimi ve sağlıklı oluşu hakkında anneye sinyal veren bir durumdur. Bebek anne karnında sürekli uyanık bir yapıda bulunmaz. Bazı anlarda hareketleri net olarak anlaşılır olsa da gün içinde en fazla 2 saat hareket eder. Bebek, el ve ayaklarını hareket ettirir. Bebeğin hareketlerini hissetmek isteyen anne, oturur pozisyonda olmalı ve sakin olmalıdır. Kalbi ritim dışında yüksek hızda atan bir anne bebek hareketlerinin farkına varamaz, aynı zamanda bu durumu yaşayan annenin bebeği tedirgin olacak ve zaten hareketini de kısıtlayacaktır. Annelerin bebeklerinin hareket etmesini sağlamak için birkaç küçük nokta vardır.

Tatlı Yemek

Anne karnındaki bebek günde en fazla 21.00 ile 01.00 arasındaki saatlerde hareket eder. Eğer bebeğinizin hareketlerinin bu saatler arasında bile az olduğunu düşünüyorsanız bu saatlerden bir süre önce tatlı gıdalar atıştırabilirsiniz. Tatlı gıda tüketilmesi bebeğin karnın bir sağına bir soluna doğru hareket etmesini sağlar. Uzun süre aç ve susuz kalmak bebeğin hareketlerinin azalmasına sebep olur.

Müzik Dinlemek

Anne karnındaki bebeği hareket ettirmenin bir diğer yöntemi ise müzik dinlemektir. Anne adayları bebeklerinin hareketsiz oluşlarından şikayet ediyorlarsa mutlaka sakin bir ortamda müzik dinlemelidir. Anne karnındaki bebeğin müzik ritminden etkilendiği Amerikalı bilimciler tarafından araştırılımış ve hatta müzik dinlerken kaç kere hareket ettiğinin analizi dahi çıkarılmıştır.

Anne Karnındaki Bebeğin Hareket Etmesi İçin Ne Yapılmalı

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir