Anne Karnında Bebek Hareketleri Ne Zaman Hissedilir

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 17:01

Anne Karnında Bebek Hareketleri Ne Zaman Hissedilir

Anne Karnında Bebek Hareketleri Ne Zaman Hissedilir İsimli Makale Yazımız.

Anne Karnında Bebek Hareketleri Ne Zaman Hissedilir?

Anne adaylarının en çok merak ettiği konulardan biri bebek hareketlerinin ne zaman hissedildiği konusudur. Peki bebek hareketleri ne zaman hissedilir? İşte bebek hareketleri ile ilgili tüm detaylar:

Bebeğin Hareketi Ne Zaman Başlar?

İlk defa hamile olan anne adayları için bebeğin hareketleri 18 ile 24. hafta arasında hissedilir. Daha önceden anne olmuş kişilerin ise bebek hareketlerini hissetme zamanı daha erken vakitlerde olur. Bebek henüz çok küçük ise hareketlenmeler kask bölgesinde hissedilir. Sonrasında göbek ve çevresine doğru bebeğin hareketlenmeleri başlar. Normal koşullarda bebek, 4 saat içerisinde en az 10 kere hareket eder. Eğer bu durumdan çok farklı durumlar gözlemleniyorsa mutlaka doktora başvurulmalıdır.

Bebek Hareket Etmiyorsa Ne Yapılmalıdır?

Bebeğinden uzun süre ses seda çıkmayan anne adayları, ilk önce dinlenmeli ve bir şeyler yeyip içmelidir. Anne adayının hareket etmeden durması ve bir şeyler yeyip içmesi bebeği harekete geçirecektir. Burada şeker gibi gıdalar bebeğin tepkisine yol açabilir. Bunların dışında bebek 22-26 hafta arasında ise artık sizi duymaya başlayacaktır. Bu yüzden bebeğinizle bol bol konuşmak onu harekete geçirecektir. Bunları denedikten sonra halen bebeğinizde 1 gün boyunca bir hareketlenme olmadıysa mutlaka doktora başvurulmalıdır. Bu anlamda bebeğin iyi takip edilmesi ve anne adayı tarafından gözlemlenmesi önemlidir. Bebeğin hareketlerini dinlenirken ya da yatarken hissetmek daha olası bir durumdur.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir