Anne Karnında Bebek Gelişimi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 02:26

Anne Karnında Bebek Gelişimi

Anne Karnında Bebek Gelişimi İsimli Makalemiz.

Anne Karnında Bebek Gelişimi
Anneliğin hissedilmeye başladığı ilk an, sizi mucizenin oluşumunu izlemeye ve tanık olmaya yönlendirir. Hamile olduğunuzu öğrendiğinizde minik meleğiniz daha cenin durumundadır.
Ay Ay Bebek Gelişimi
Hamileliğin oluşumu mucizedir. Siz bu mucizenin içerisinde yer alıyorsanız çok şanslısınız. Kan ve idrar testleri sonrasında hamile olduğunuz öğrenilir. İlk ultrason görüntülenmesinde minicik bir halka görürsünüz. Bu halka içerisinde bebek sadece bir noktadır. Her ay doktorunuz sizi kontrol için çağırır. İlk aylık görüntülenmede noktanın büyüdüğü hatta bir mercimek tanesi boyutuna geldiğini görürsünüz. Ay ay gelişen iki ve üç ayın sonuna doğru gelişimi ilerlemiş ve cinsiyeti belirginleşmeye başlamıştır. Ay sonunda net cinsiyet oluşur.
Hamileliğin İlk Aylarda Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler
Düşük tehlikesi ilk 3 ay devam eder. Dikkatli olmalı ve ani hareketlerden kaçınmalısınız. Yataktan kalkerken birden kalkmayın. Yavaş ve dikkatli olun. Yerden herhangi bir nesne almak için eğildiğinizde, öne doğru değil bacaklarınızı kırarak eğilin. Yedikleriniz ve içtiklerinizde çok önemlidir.
Bu sebeple günlük yeme alışkanlıklarınızı da değiştirmelisiniz. Her gün bir kâse yoğurt, en az iki çeşit meyve, süt, bir avuç dolusu kuru yemiş, et çeşitlerinden tüketmelisiniz. Kan yapıcı şeylerden de yararlanabilirsiniz. Keçiboynuzu, pekmez gibi besinlerde bebeğinize faydalı gelecektir. Hamileyken zehirlenme olasılığı yüksektir. Tükettiklerinizin mutlaka son kullanma tarihine dikkat etmeli, dışarıdan yemek yememeye özen göstermelisiniz.

Struggling with morning sickness. Depressed pregnant woman holding hand on head and keeping eyes closed while sitting on a couch
Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir