Anne Karnında Bebek Çok Hareketli İse Cinsiyeti Ne Olur

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 13:36

Anne Karnında Bebek Çok Hareketli İse Cinsiyeti Ne Olur

Anne Karnında Bebek Çok Hareketli İse Cinsiyeti Ne Olur İsimli Makale Yazımız.

Anne Karnında Bebek Çok Hareketli İse Cinsiyeti Ne Olur?

Anne karnındaki bebeklerin cinsiyetini, ultrason yöntemi dışında da bazı hareketlerle tespit edebilmek mümkün oluyor. Kesin sonuç olmamakla beraber hareketli olup olmaması ve yaptığı hareketler, cinsiyeti hakkında belirti verir. Anne karnındaki bebeğin aşırı hareketli olması, cinsiyetin erkek olma olasılığını yükseltir. Zira erkek bebekler her zaman daha erken hareket etmeye ve tekmelemeye başlar. Kız çocukları ise tekmeleme ve hareket etme aşamasına daha geç başlar.

Erkek Bebek Ne Zaman Hareket Etmeye Başlar?

Bebeklerin anne karnındaki hareketleri her zaman için cinsiyet konusunda belirli şifreler verir. Elbette bu durum bilimsel olarak kesin bir dille kanıtlanmış değildir. Ancak genel olarak bu hareketlerin bebeğin cinsiyeti hakkında bilgi verdiği, doktorlar tarafından da doğrulanıyor. Erkek bebekler anne karnında genel olarak 15. haftadan itibaren hareket etmeye başlar. Normal durumlarda bebekler anne karnında 20. haftadan itibaren hareket etmeye başlıyor. Ancak erkek çocuklar yaklaşık olarak 5-6 hafta daha erkenden hareket etmeye ve tekme atmaya başlar.

Anne Karnındaki Bebek Sol Tarafta İse Cinsiyeti Ne Olur?

Bebeğin anne karnındaki pozisyonu, cinsiyeti hakkında derin izlenimler kazandırabiliyor. Gideceğiniz doktor kontrollerinde bebeğin daha çok anne karnının sol tarafına olması, cinsiyetinin kız olmasına bir işaret olarak gösterilir. Sağ tarafa doğru konumlanan bebeklerin cinsiyetinin erkek olma olasılığı ise çok yüksektir.

Anne Karnında Bebek Çok Hareketli İse Cinsiyeti Ne Olur

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir