Anne Karnında Bebeğin Zeka Gelişimini Etkileyen Yiyecekler

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 11:57

Anne Karnında Bebeğin Zeka Gelişimini Etkileyen Yiyecekler

Anne Karnında Bebeğin Zeka Gelişimini Etkileyen Yiyecekler İsimli Makale Yazımız.

Anne Karnında Bebeğin Zeka Gelişimini Etkileyen Yiyecekler

Gebelik, kadınların oldukça farklı bir deneyim yaşadığı durumlardan biridir. Bedenini kendi kanından bir insanla paylaşır, besler, büyütür ve dünyaya getirir. Anne karnında besleyip büyütürken mutlaka dikkat edilmesi gereken birtakım durumlar bulunur. Dikkat edilmesi gereken ilk durum beslenmedir.

Anne hangi besinleri tüketirse bebeğinin bedenine de o besinler geçiş yapar. Bu açıdan mutlaka her gebe kadın kendi bebeğine olumlu etki yapacak besinler tüketmelidir. Zekasını arttıracak, gelişimini pozitif etkileyecek olan yemek yenilmelidir.

Bebeğin Beyin Gelişimini Olumlu Etkileyen Besinler

Daha zeki, akıllı, hızlı öğrenen bir beyne sahip olmaları için annelerin öncelikle bol bol su içmesi gerekir. Çay kahve yerine sadece su içecek olarak tercih edilmelidir.

Folik asit bebekte zeka gelişimini etkileyen ilk üründür. Folik asitten zengin besinleri tüketmek şarttır. Bol bol ceviz badem, koyu yeşil yapraklı sebzeler, baklagiller ve özellikle kuru fasulye, yumurta, tatlı patates, süt ve süt ürünleri, et, tavuk ve balık tüketilmelidir. Ancak öncesinde mutlaka doktora danışılmalıdır.

Bebeğin Zekasını Olumsuz Etkileyen Durumlar

Gebeler alkol ve sigara kullanımından kesinlikle kaçınmalıdır. Bebeğin beyin gelişimini fazlası ile olumsuz etkiler. Hatta fiziksel birtakım sorunların çıkmasına da sebep olabilir.

Paketli gıdalardan, koruyuculu besinlerden mutlaka uzak durulmalıdır. Her besini mevsiminde tüketmek de oldukça önemlidir. Ayrıca ton balığı tüketilmemeli, konserveler konusunda da hassas olunmalıdır.

Anne Karnında Bebeğin Zeka Gelişimini Etkileyen Yiyecekler

 

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir