Anne Karnında Bebeğin Kemik Gelişimi İçin Ne Yemeli

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 22:40

Anne Karnında Bebeğin Gelişimi İçin Ne Yemeli İsimli Makale Yazımız.

Anne Karnında Bebeğin Kemik Gelişimi İçin Ne Yemeli?

Anne adayları bebeklerinin düzenli gelişimi için yediklerine ve içtiklerine çok dikkat etmeleri gerekir. Diyetisyenlerin ve uzman doktorların önerileriyle bir beslenme programı yapılan anne adaylarının özellikle bebeklerinin kemik gelişimine önem vermeleri gerekir. Bebekler anne karnında 9 aylık süreçlerini tamamlarken kemikleri için annelerinden kalsiyum desteği isterler.

Kalsiyum Miktarının Kemiklere Olan Etkisi

Anne adayları hamilelik süreçlerinde günlük kalsiyum içeren besinleri tüketmeleri gerekir. Genelde süt, peynir ve yoğurt tüketmeleri sonucunda bebeklerin kemikleri da iyi gelişir. Anne adayları bu besin gruplarını her gün düzenli olarak yemeleri gerekir. Kalsiyum kemikler için zorunludur. Daha sağlam ve daha iyi büyüyen kemikler bu besinlerle sağlanır. Dişler ve kemikler için kalsiyum barındıran yiyecek ve içeceklerin her gün belirli miktarda tüketilmesi gerekir.

Ayrıca sardalye, portakal suyu, ıspanak, susam ve badem gibi yiyeceklerle de bebeğin kemikleri daha düzenli gelişir. Kemikler için gerekli olan D vitamini burada belirtilen besinlerden direk bebeğe geçecektir. Anne adaylarının bebekleri için bu besin gruplarını mutlaka yemeleri gerekir.

İnternet sitemizde, siz değerli okuyucularımız için genel olarak bilinen bir takım konuları aktararak elimizden geldiğince bilgi edinmenize olanak sağlamaktayız. Bu bağlamda sayfamız başlıklara uygun olan yazı ve makaleleri sizlere sunmaktan son derece memnuniyet duymaktadır. İnternet sitemizde daha çok konu ve başlıklara yer verilecektir. Zaman içerisinde anne ve bebek ikilemi ile ilgili tüm konulara değinilecektir.

Anne Karnında Bebeğin Kemik Gelişimi İçin Ne Yemeli

Anne Karnında Bebeğin Kemik Gelişimi İçin Ne Yemeli için yapılan yorumlar : 3 Yorum yapıldı


  1. sevil  yorumladı. 03:27 - 25 / 03 / 2019:

    yazınız için teşekkürler

  2. izel çınar  yorumladı. 03:27 - 25 / 03 / 2019:

    biraz daha teknik bilgi verilemez miydi?

  3. müzeyyen çelik  yorumladı. 03:27 - 25 / 03 / 2019:

    faydalı bir yazı olmuş bence.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir