1 Yaşındaki Bebeğim Kusuyor Ne Yapmalıyım

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 01:17

1 Yaşındaki Bebeğim Kusuyor Ne Yapmalıyım

1 Yaşındaki Bebeğim Kusuyor Ne Yapmalıyım

Bebeklerin kusmalarına yönelik birden çok sebeplerin var olduğunu, diğer kusma ile alakalı yazılarımızda belirtmiştik. Fakat, özellikle bebeklerin 1 yaşındayken kusmalarına yönelik durumları, anneler için çok endişe verici niteliktedir. Oysa, 1 yaşındaki bebeğin kusması gayet normal ve olağandır. Düşünün ki, hiç yemediğiniz bir yemek veriliyor önünüze. Bağışıklığınız ve mideniz birden reaksiyon gösteriyor. Yemeğin tadında bir sorun algılar gibi midenizde kötülenme durumları söz konusu olabiliyor ve aynı şey bebekler içinde geçerli. Beslendikten sonra kusma bebeklerde en sık görülen durumlardır. Bu kusmaların çok ciddiye alınır bir yani yoktur. Çünkü doğal ve olağandır.

1 Yaşındaki Bebeğim Kusuyor Ne Yapmalıyım

  • Bebeğiniz iştahsız olabilir ve yemek yemek istemediğini sizlere yüzünü büzüştürerek ve kafasını uzattığınız kaşığın tersine çevirerek zaten belli edecektir. Asla yemek yemeğe zorlamayın.
  • Genelde ek gıda alan bebeklerde kusma sıkça görülür. Siz, organik mamalar hazırlamaya özen göstermelisiniz.
  • Tek öğünlerde, doyması için yemeği aşırıya kaçırmamalısınız.
  • Öğünler arasını çok uzatmamalısınız. Bu durum bebeklerde kusma meydana getirecek en önemli durumdur.
  • Bebeğinizin beslenmesi tamamlandıktan sonra çok fazla sallamayınız. Aşırı hareket ettirmemenizde fayda vardır. Midesinde çalkalanma olmaması açısından.
  • Doyurduğunuz bebeğinizin gaz çıkarma işlemini yapmayı asla unutmamalısınız.
  • Süt veya sıvı maddeleri tükettiği biberon deliğinin küçük olmadığından emin olmalısınız. Çok fazla büyükte olmamalı. Standart ne ise o ölçüde eşitleyiniz.
  • Eğer ki, kusma durumu her şartlar altında sıkça devam ediyor ve normalin üzerine çıkmışsa, doktora götürmekten başka çareniz yok. Sık kusmalar kendi kendinize çözebileceğiniz bir durum olamayabilir.

Ayrıca Bebek Kusmuğunda Kahverengi Lekeler isimli yazımıza da bakabilirsiniz.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir